Lékaři a zdravotníci na konferenci v Drnovicích. Tématem byl Střet generací

Akce nemocnice, Vyškov, 28.05.2024

V úterý osmadvacátého května se v prostorách Kulturního domu v Drnovicích uskutečnila odborná konference pro lékaře a nelékařské zdravotnické pracovníky na téma Střet generací. Pořadatelem konference byla Nemocnice Vyškov.

V prostorách Kulturního domu v Drnovicích se uskutečnila odborná konference pro lékaře a nelékařské zdravotnické pracovníky na téma Střet generací.

Osobní záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro zdravotnictví pan Karel Podzimek, který se také konference osobně zúčastnil.

Dále přijala pozvání starostka obce Drnovice Zuzana Hermanová, ředitelka regionální pobočky pro Jihomoravský kraj a kraj Vysočina Petra Pevná a další vzácní hosté ze spřátelených nemocnic.

Konference se zúčastnilo přes dvě stě třicet lékařů, nelékařských zdravotnických pracovníků a dalších profesí z vyškovské nemocnice a dalších zdravotnických a sociálních zařízení z celé České republiky.

Přijela i Laura Janáčková
Témat z oblasti generačního střetu se zhostili renomovaní přednášející, a to vedoucí Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Petr Jaššo, osobnostní kouč Jaroslav Dvořák, psycholožka práce a organizace Alena Sehnalová, kriminalista Luboš Valerián a docentka klinické psychologie Laura Janáčková. Přednášky byly zaměřeny na zdravotnické pracovníky, kteří načerpané poznatky mohou využít ve své praxi.

Odborný program byl obohacen o tematické vystoupení Mažoretek Falco v zastoupení Terezy Trávníčkové a Nely Stěničkové.

Vzdělávací akce mezioborového charakteru obdržela mimořádně kladné ohodnocení od všech posluchačů napříč profesemi.

Poděkování patří zejména přednášejícím, sponzorům, organizátorům akce, obci Drnovice, a všem ostatním, kteří se podíleli na úspěšném průběhu této konference.

Jitka Moravová – náměstkyně ošetřovatelské péče
Gabriela Široká – manažerka kvality ve zdravotnictví